Analog AD2S1200YSTZ
AD2S1200YSTZ picture photo
Mfg. Part Number
AD2S1200YSTZ
Brief Description
IC CONV R/D 12-BIT W/OSC 44-LQFP
Datasheet Download
AD2S1200YSTZ.pdf
Availability of AD2S1200YSTZ
QUANTITY
AD2S1200YSTZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AD2S1200YSTZ
Internal Part NumberEIS-AD2S1200YSTZ
TypeR/D Converter
Resolution (Bits)12 b
Voltage Supply SourceAnalog and Digital
Voltage - Supply5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LQFP
Supplier Device Package44-LQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD2S1200YSTZ
Related LinksAD2S12, AD2S1200YSTZ Datasheet, Analog Distributor
AD2S1200YSTZ Details Description
Related parts for AD2S1200YSTZ
CONN HEADER ASSY 110PS 2ROW .075 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS STR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 20W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RAMP 125MW WIRELESS MODULE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 500MW SOD123 datasheet.pdf