Analog AD5174BCPZ-10-R2
AD5174BCPZ-10-R2 picture photo
Mfg. Part Number
AD5174BCPZ-10-R2
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Single-Channel, 1024-Position, Digital Rheostat with SPI Interface and 50-TP Memory IC
Datasheet Download
AD5174BCPZ-10-R2.pdf
Availability of AD5174BCPZ-10-R2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD5174BCPZ-10-R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5174BCPZ-10-R2
Internal Part NumberEIS-AD5174BCPZ-10-R2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD5174BCPZ-10-R2 today.
SeriesAD5174BCPZ-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD5174BCPZ-10-R2
Alternative Part (Replacement)EIS-AD5174BCPZ-10-R2
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD5174BC, AD5174BCPZ-10-R2 Datasheet, Analog Distributor
AD5174BCPZ-10-R2 Details Description
Related parts for AD5174BCPZ-10-R2
JUMPER-H1507TR/A3048G/X 5" datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 17 BLK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT DUMMY SHELL SZ 17 datasheet.pdf
M801 7C 7#16 PIN RECP OM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf