Analog AD5175BRMZ-10-RL7
AD5175BRMZ-10-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5175BRMZ-10-RL7
Brief Description
IC DGTL POT 1024POS 10K 10MSOP
Datasheet Download
AD5175BRMZ-10-RL7.pdf
Availability of AD5175BRMZ-10-RL7
QUANTITY
AD5175BRMZ-10-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5175BRMZ-10-RL7
Internal Part NumberEIS-AD5175BRMZ-10-RL7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationRheostat
Number of Circuits1
Number of Taps1024
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V, ±2.5 V ~ 2.7 V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±15%
Temperature Coefficient (Typ)35 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)35
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5175BRMZ-10-RL7
Related LinksAD5175BR, AD5175BRMZ-10-RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5175BRMZ-10-RL7 Details Description
Related parts for AD5175BRMZ-10-RL7
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.2K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4.5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf