Analog AD5233BRUZ100
AD5233BRUZ100 picture photo
Mfg. Part Number
AD5233BRUZ100
Brief Description
IC DGTL POT QUAD 64POS 24-TSSOP
Datasheet Download
AD5233BRUZ100.pdf
Availability of AD5233BRUZ100
QUANTITY
AD5233BRUZ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5233BRUZ100
Internal Part NumberEIS-AD5233BRUZ100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package62
Series-
PackagingTube
TaperLogarithmic
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits4
Number of Taps64
Resistance (Ohms)100k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply3 V ~ 5 V, ±2.25 V ~ 2.75 V
Features-
Tolerance-40%, +20%
Temperature Coefficient (Typ)600 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)15
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package24-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5233BRUZ100
Related LinksAD5233, AD5233BRUZ100 Datasheet, Analog Distributor
AD5233BRUZ100 Details Description
Related parts for AD5233BRUZ100
CONN HOUSING 6POS 1.5MM W/RAMP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 300VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
HEADER 25POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
OSC MEMS 19.44MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 67MM datasheet.pdf
IC DETECTION HALL UNIPO 4-SSON datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 84MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf