Analog AD5252BRUZ100-RL7
AD5252BRUZ100-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5252BRUZ100-RL7
Brief Description
IC POT DGTL DL 100K 256P 14TSSOP
Datasheet Download
AD5252BRUZ100-RL7.pdf
Availability of AD5252BRUZ100-RL7
QUANTITY
AD5252BRUZ100-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5252BRUZ100-RL7
Internal Part NumberEIS-AD5252BRUZ100-RL7
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits2
Number of Taps256
Resistance (Ohms)100k
InterfaceI²C
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±30%
Temperature Coefficient (Typ)650 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)200
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5252BRUZ100-RL7
Related LinksAD5252BR, AD5252BRUZ100-RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5252BRUZ100-RL7 Details Description
Related parts for AD5252BRUZ100-RL7
IC DRIVER HI SIDE 6A PENTAWATT datasheet.pdf
IC SCAN-TEST-DEV/XCVR 28-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MODULE FEMALE CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf