Analog AD5273BRJ10-REEL7
AD5273BRJ10-REEL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5273BRJ10-REEL7
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
64-Position OTP Digital Potentiometer IC
Datasheet Download
AD5273BRJ10-REEL7.pdf
Availability of AD5273BRJ10-REEL7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD5273BRJ10-REEL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5273BRJ10-REEL7
Internal Part NumberEIS-AD5273BRJ10-REEL7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD5273BRJ10-REEL7 today.
SeriesAD5273BRJ10
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD5273BRJ10-REEL7
Alternative Part (Replacement)EIS-AD5273BRJ10-REEL7
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD5273BR, AD5273BRJ10-REEL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5273BRJ10-REEL7 Details Description
Related parts for AD5273BRJ10-REEL7
CONN PCB BLZ 7.62 ZE 3POS OR datasheet.pdf
TRANS 2PNP 40V 0.2A SC70-6 datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 36MMX41MM 14.09" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
TNC STRT JACK DB 50 OHM BD IP67 datasheet.pdf
10UF 25V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf
DUAL 50V NPN SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf