Analog AD5280BRUZ50-REEL7
AD5280BRUZ50-REEL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5280BRUZ50-REEL7
Brief Description
IC DGTL POT 50K +15V 14-TSSOP
Datasheet Download
AD5280BRUZ50-REEL7.pdf
Availability of AD5280BRUZ50-REEL7
QUANTITY
AD5280BRUZ50-REEL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5280BRUZ50-REEL7
Internal Part NumberEIS-AD5280BRUZ50-REEL7
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps256
Resistance (Ohms)50k
InterfaceI²C
Memory TypeVolatile
Voltage - Supply4.5 V ~ 16.5 V, ±5V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±30%
Temperature Coefficient (Typ)30 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)60
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5280BRUZ50-REEL7
Related LinksAD5280BRU, AD5280BRUZ50-REEL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5280BRUZ50-REEL7 Details Description
Related parts for AD5280BRUZ50-REEL7
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100' datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 80POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 100KSPS 28SSOP datasheet.pdf
COVER FOR TERM BLK KU8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RING HI-TEMP VERSAKRIMP (AA-T-32 datasheet.pdf
FN ADJ APP SLD PT-BLB SCKT POS datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf