Analog AD6672-250EBZ
AD6672-250EBZ picture photo
Mfg. Part Number
AD6672-250EBZ
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
BOARD EVAL AD6672
Datasheet Download
AD6672-250EBZ.pdf
Availability of AD6672-250EBZ
QUANTITY
AD6672-250EBZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AD6672-250EBZ
Internal Part NumberEIS-AD6672-250EBZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesAD6672,9634,42 Schematic
Development Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeIF Receiver
Frequency-
For Use With/Related ProductsAD6672
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD6672-250EBZ
Related LinksAD6672, AD6672-250EBZ Datasheet, Analog Distributor
AD6672-250EBZ Details Description
Related parts for AD6672-250EBZ
24-PIN TEST CLIP GOLD DIP .60" datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.3V SOT23-3 datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT 50MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 750 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 300A 500VAC datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
AM 60510 35 60510 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf