Analog AD7502KQ
AD7502KQ picture photo
Mfg. Part Number
AD7502KQ
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
CMOS 4/8 Channel Analog Multiplexers IC
Datasheet Download
AD7502KQ.pdf
Availability of AD7502KQ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD7502KQ Order Process
Ship out your order
Specifications of AD7502KQ
Internal Part NumberEIS-AD7502KQ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD7502KQ today.
SeriesAD750
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD7502KQ
Alternative Part (Replacement)EIS-AD7502KQ
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD75, AD7502KQ Datasheet, Analog Distributor
AD7502KQ Details Description
Related parts for AD7502KQ
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.4A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN FINGER 404MM datasheet.pdf
CONN HAN BASE 2 X 1" NPT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf