Analog AD9389BBSTZ-165
AD9389BBSTZ-165 picture photo
Mfg. Part Number
AD9389BBSTZ-165
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
XMITTER HDMI/DVI 165MHZ 80LQFP
Datasheet Download
AD9389BBSTZ-165.pdf
Availability of AD9389BBSTZ-165
QUANTITY
AD9389BBSTZ-165 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD9389BBSTZ-165
Internal Part NumberEIS-AD9389BBSTZ-165
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 10/Dec/2014
Assembly Site Revision A 22/Jun/2015
Assembly Site Revision B 03/Aug/2015
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series*
PackagingTray
TypeTransmitter
ApplicationsDVD, HD, Set-Top Boxes, Recorders
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case80-LQFP
Supplier Device Package80-LQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD9389BBSTZ-165
Related LinksAD9389B, AD9389BBSTZ-165 Datasheet, Analog Distributor
AD9389BBSTZ-165 Details Description
Related parts for AD9389BBSTZ-165
HEADER OPEN CUP 3LVL .400 32POS datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf