Analog AD9863-50EB
AD9863-50EB picture photo
Mfg. Part Number
AD9863-50EB
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Mixed-Signal Front-End (MxFE⑩) Baseband Transceiver for Broadband Applications IC
Datasheet Download
AD9863-50EB.pdf
Availability of AD9863-50EB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD9863-50EB Order Process
Ship out your order
Specifications of AD9863-50EB
Internal Part NumberEIS-AD9863-50EB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD9863-50EB today.
SeriesAD9863-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD9863-50EB
Alternative Part (Replacement)EIS-AD9863-50EB
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD986, AD9863-50EB Datasheet, Analog Distributor
AD9863-50EB Details Description
Related parts for AD9863-50EB
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 512MB datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
CABLE 8COND 18AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 239MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf