Stackpole Electronics Inc. RAVF164DJT2M20
RAVF164DJT2M20 picture photo
Mfg. Part Number
RAVF164DJT2M20
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 2.2M OHM 1206
Datasheet Download
RAVF164DJT2M20.pdf
Availability of RAVF164DJT2M20
QUANTITY
RAVF164DJT2M20 Order Process
Ship out your order
Specifications of RAVF164DJT2M20
Internal Part NumberEIS-RAVF164DJT2M20
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RAVF164DJT2M20
Related LinksRAVF164, RAVF164DJT2M20 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RAVF164DJT2M20 Details Description
Related parts for RAVF164DJT2M20
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16QFN datasheet.pdf
5008 APPLIANCE INLET FLTR 1A M5 datasheet.pdf
CONN 7/8" 3POS SOCKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
SWITCH SAFETY PULL TYPE 4PST datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
GROMMET 0.219" RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN FPC TOP 9POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf