Melexis MLX90333EDC-BCH-100-RE
MLX90333EDC-BCH-100-RE picture photo
Mfg. Part Number
MLX90333EDC-BCH-100-RE
Brief Description
IC SENSOR INTERFACE PROGR 8SOIC
Datasheet Download
MLX90333EDC-BCH-100-RE.pdf
Availability of MLX90333EDC-BCH-100-RE
QUANTITY
MLX90333EDC-BCH-100-RE Order Process
Ship out your order
Specifications of MLX90333EDC-BCH-100-RE
Internal Part NumberEIS-MLX90333EDC-BCH-100-RE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMagnets for MLX90333 - Axial Orthogonal
Magnets for MLX90333 - Axial Parallel
Standard Package3,000
SeriesTriaxis®
PackagingTape & Reel (TR)
Sensing Range20mT ~ 70mT
TypeHall Effect Sensor
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply16mA
Current - Output (Max)30mA
Output TypeSPI
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLX90333EDC-BCH-100-RE
Related LinksMLX90333EDC, MLX90333EDC-BCH-100-RE Datasheet, Melexis Distributor
MLX90333EDC-BCH-100-RE Details Description
Related parts for MLX90333EDC-BCH-100-RE
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ICL 60 OHM 20% 4A 16MM datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB R/A G CAD datasheet.pdf
LED WARM WHITE 3500K 80CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf