Murata Electronics North America ADCL12B2C4
ADCL12B2C4 picture photo
Mfg. Part Number
ADCL12B2C4
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
ADCL12B2C4.pdf
Availability of ADCL12B2C4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADCL12B2C4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADCL12B2C4
Internal Part NumberEIS-ADCL12B2C4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ADCL12B2C4 today.
SeriesADCL12
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ADCL12B2C4
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksADCL1, ADCL12B2C4 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ADCL12B2C4 Details Description
Related parts for ADCL12B2C4
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INLET IEC320W/FUSE C14 SNAP2.8MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
TERM RETAINER BUSHING datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
14CKT PICOFLEX 80MM LONG datasheet.pdf