Analog ADF4360-2BCPZRL7
ADF4360-2BCPZRL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADF4360-2BCPZRL7
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC SYNTHESIZER VCO 24LFCSP
Datasheet Download
ADF4360-2BCPZRL7.pdf
Availability of ADF4360-2BCPZRL7
QUANTITY
ADF4360-2BCPZRL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADF4360-2BCPZRL7
Internal Part NumberEIS-ADF4360-2BCPZRL7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 03/Feb/2014
Assembly Site Revision A 05/May/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFanout Distribution, Integer N Synthesizer (RF)
PLLYes
InputCMOS, TTL
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max2.17GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-VFQFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package24-LFCSP-VQ (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADF4360-2BCPZRL7
Related LinksADF4360-, ADF4360-2BCPZRL7 Datasheet, Analog Distributor
ADF4360-2BCPZRL7 Details Description
Related parts for ADF4360-2BCPZRL7
MOSFET N-CH 75V 130A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CO2 MODULE 2000PPM DIFFUSION datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf