Analog ADG1607BRUZ-REEL7
ADG1607BRUZ-REEL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADG1607BRUZ-REEL7
Brief Description
IC MULTIPLEXER 2X8 28TSSOP
Datasheet Download
ADG1607BRUZ-REEL7.pdf
Availability of ADG1607BRUZ-REEL7
QUANTITY
ADG1607BRUZ-REEL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADG1607BRUZ-REEL7
Internal Part NumberEIS-ADG1607BRUZ-REEL7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
SeriesiCMOS®
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionMultiplexer
Circuit2 x 8:1
On-State Resistance5 Ohm
Voltage Supply SourceSingle, Dual Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)3.3 V ~ 16 V, ±1.65 V ~ 4 V
Current - Supply370µA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package28-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADG1607BRUZ-REEL7
Related LinksADG1607B, ADG1607BRUZ-REEL7 Datasheet, Analog Distributor
ADG1607BRUZ-REEL7 Details Description
Related parts for ADG1607BRUZ-REEL7
JUMPER-H2730TR/C2016N/H2730TR10" datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4854-F datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
508 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
LED GREEN 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC LPDDR2 32M 400MHZ 134BGA datasheet.pdf