Analog ADG936BCP-500RL7
ADG936BCP-500RL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADG936BCP-500RL7
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
Wideband 4 GHz, 36 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, Dual SPDT IC
Datasheet Download
ADG936BCP-500RL7.pdf
Availability of ADG936BCP-500RL7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADG936BCP-500RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADG936BCP-500RL7
Internal Part NumberEIS-ADG936BCP-500RL7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADG936BCP-500RL7 today.
SeriesADG936BCP-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADG936BCP-500RL7
Alternative Part (Replacement)EIS-ADG936BCP-500RL7
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADG936BC, ADG936BCP-500RL7 Datasheet, Analog Distributor
ADG936BCP-500RL7 Details Description
Related parts for ADG936BCP-500RL7
LAMP UV 350V 3.0MM X 25MM datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 50PF 30KV AXIAL datasheet.pdf