Panasonic Electric Works ADJ55006
ADJ55006 picture photo
Mfg. Part Number
ADJ55006
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
ADJ(DJ) RELAY (FLUX, 2C, SINGLE-
Datasheet Download
ADJ55006.pdf
Availability of ADJ55006
QUANTITY
ADJ55006 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADJ55006
Internal Part NumberEIS-ADJ55006
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADJ55006
Related LinksADJ5, ADJ55006 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
ADJ55006 Details Description
Related parts for ADJ55006
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER B/A 3POS R/A GOLD datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CABLE 14POS datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED DRIVER 60V 4A 28TSSOP datasheet.pdf
IC GATE DVR HI/LO 600V 4A 14SOIC datasheet.pdf