Analog ADP120-ACBZ20R7
ADP120-ACBZ20R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP120-ACBZ20R7
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC
Datasheet Download
ADP120-ACBZ20R7.pdf
Availability of ADP120-ACBZ20R7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADP120-ACBZ20R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP120-ACBZ20R7
Internal Part NumberEIS-ADP120-ACBZ20R7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADP120-ACBZ20R7 today.
SeriesADP120-ACB
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADP120-ACBZ20R7
Alternative Part (Replacement)EIS-ADP120-ACBZ20R7
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADP120-, ADP120-ACBZ20R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP120-ACBZ20R7 Details Description
Related parts for ADP120-ACBZ20R7
FIXED IND 2.4UH 8A 11.5 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR AXIAL PORT 8-SOP datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 13POS GOLD datasheet.pdf
ARROWHEAD WINGED 18LB 4.45" datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP POLY 68UF 20% 35V T/H datasheet.pdf