Analog ADP122-3.3-EVALZ
ADP122-3.3-EVALZ picture photo
Mfg. Part Number
ADP122-3.3-EVALZ
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Linear Voltage Regulators
Brief Description
BOARD EVALUATION 3.3V ADP122
Datasheet Download
ADP122-3.3-EVALZ.pdf
Availability of ADP122-3.3-EVALZ
QUANTITY
ADP122-3.3-EVALZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP122-3.3-EVALZ
Internal Part NumberEIS-ADP122-3.3-EVALZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesActivity Monitoring Solution
Electrocardiogram (ECG) Solutions
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Linear Voltage Regulators
Series-
Channels per IC1 - Single
Voltage - Output3.3V
Current - Output300mA
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Regulator TypePositive Fixed
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Board TypeFully Populated
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartADP122
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP122-3.3-EVALZ
Related LinksADP122-3, ADP122-3.3-EVALZ Datasheet, Analog Distributor
ADP122-3.3-EVALZ Details Description
Related parts for ADP122-3.3-EVALZ
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 6V datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.3A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER RS232 TO RS422/485 datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf