Analog ADP122AUJZ-1.8-R7
ADP122AUJZ-1.8-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP122AUJZ-1.8-R7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.8V 0.3A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP122AUJZ-1.8-R7.pdf
Availability of ADP122AUJZ-1.8-R7
QUANTITY
ADP122AUJZ-1.8-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP122AUJZ-1.8-R7
Internal Part NumberEIS-ADP122AUJZ-1.8-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesActivity Monitoring Solution
Electrocardiogram (ECG) Solutions
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.8V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.3 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)350mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP122AUJZ-1.8-R7
Related LinksADP122AU, ADP122AUJZ-1.8-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP122AUJZ-1.8-R7 Details Description
Related parts for ADP122AUJZ-1.8-R7
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PANEL MT SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZER PECL 16SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9558 datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X72" A VFN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT PLUG datasheet.pdf
220UF 100V 13X26 85C AXI datasheet.pdf