Analog ADP130AUJZ-2.5-R7
ADP130AUJZ-2.5-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP130AUJZ-2.5-R7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 2.5V 0.35A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP130AUJZ-2.5-R7.pdf
Availability of ADP130AUJZ-2.5-R7
QUANTITY
ADP130AUJZ-2.5-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP130AUJZ-2.5-R7
Internal Part NumberEIS-ADP130AUJZ-2.5-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.5V
Current - Output350mA
Voltage - Dropout (Typical)0.07V @ 350mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 3.6V
Current - Limit (Min)400mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP130AUJZ-2.5-R7
Related LinksADP130AU, ADP130AUJZ-2.5-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP130AUJZ-2.5-R7 Details Description
Related parts for ADP130AUJZ-2.5-R7
IC SRAM 1MBIT 55NS 32SOIC datasheet.pdf
EARPHONE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 17POS datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 2P+16S+2P datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD VT SMT datasheet.pdf
EVAL BRD FOR PRM48AF480T400A00 datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf