Analog ADP151ACBZ-3.3-R7
ADP151ACBZ-3.3-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP151ACBZ-3.3-R7
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A 4WLCSP
Datasheet Download
ADP151ACBZ-3.3-R7.pdf
Availability of ADP151ACBZ-3.3-R7
QUANTITY
ADP151ACBZ-3.3-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP151ACBZ-3.3-R7
Internal Part NumberEIS-ADP151ACBZ-3.3-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSpectrum Analyzer Solutions
Magnetic Resonance Imaging (MRI) Solutions
PCN PackagingWLCSP Devices/8mm 28/Feb/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.135V @ 200mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)220mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-WFBGA, WLCSP
Supplier Device Package4-WLCSP (0.76x0.76)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP151ACBZ-3.3-R7
Related LinksADP151AC, ADP151ACBZ-3.3-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP151ACBZ-3.3-R7 Details Description
Related parts for ADP151ACBZ-3.3-R7
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SIDE ELEMENT LEFT W/FOOT datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.94 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf