Analog ADP170AUJZ-1.25-R7
ADP170AUJZ-1.25-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP170AUJZ-1.25-R7
Brief Description
IC REG LDO 1.25V 0.3A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP170AUJZ-1.25-R7.pdf
Availability of ADP170AUJZ-1.25-R7
QUANTITY
ADP170AUJZ-1.25-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP170AUJZ-1.25-R7
Internal Part NumberEIS-ADP170AUJZ-1.25-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesPulse Oximeter Solution
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.25V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input1.6 V ~ 3.6 V
Current - Limit (Min)400mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP170AUJZ-1.25-R7
Related LinksADP170AUJ, ADP170AUJZ-1.25-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP170AUJZ-1.25-R7 Details Description
Related parts for ADP170AUJZ-1.25-R7
SW ROTARY DIP HEX FLUSH PC 20V datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
IC VID VOLTAGE PROGRAMMER 8SOIC datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.35K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 5SIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8-HTSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf