Analog ADP1711AUJZ-1.15R7
ADP1711AUJZ-1.15R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP1711AUJZ-1.15R7
Brief Description
IC REG LDO 1.15V 0.15A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP1711AUJZ-1.15R7.pdf
Availability of ADP1711AUJZ-1.15R7
QUANTITY
ADP1711AUJZ-1.15R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP1711AUJZ-1.15R7
Internal Part NumberEIS-ADP1711AUJZ-1.15R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Line Monitoring
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.15V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)180mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP1711AUJZ-1.15R7
Related LinksADP1711AU, ADP1711AUJZ-1.15R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP1711AUJZ-1.15R7 Details Description
Related parts for ADP1711AUJZ-1.15R7
RES SMD 4.3K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DSUB METAL PLASTC 37P SHS-UNC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 309 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X1800MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 2.9A 6UDFN datasheet.pdf