Analog ADP1712AUJZ-0.8-R7
ADP1712AUJZ-0.8-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP1712AUJZ-0.8-R7
Brief Description
IC REG LDO 0.8V 0.3A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP1712AUJZ-0.8-R7.pdf
Availability of ADP1712AUJZ-0.8-R7
QUANTITY
ADP1712AUJZ-0.8-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP1712AUJZ-0.8-R7
Internal Part NumberEIS-ADP1712AUJZ-0.8-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Line Monitoring
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output0.8V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)380mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP1712AUJZ-0.8-R7
Related LinksADP1712AU, ADP1712AUJZ-0.8-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP1712AUJZ-0.8-R7 Details Description
Related parts for ADP1712AUJZ-0.8-R7
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 2.8KHZ BRACKET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 750MA 690 MOHM datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 5 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf