Analog ADP1712AUJZ-1.05R7
ADP1712AUJZ-1.05R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP1712AUJZ-1.05R7
Brief Description
IC REG LDO 1.05V 0.3A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP1712AUJZ-1.05R7.pdf
Availability of ADP1712AUJZ-1.05R7
QUANTITY
ADP1712AUJZ-1.05R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP1712AUJZ-1.05R7
Internal Part NumberEIS-ADP1712AUJZ-1.05R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Line Monitoring
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.05V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)380mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP1712AUJZ-1.05R7
Related LinksADP1712AU, ADP1712AUJZ-1.05R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP1712AUJZ-1.05R7 Details Description
Related parts for ADP1712AUJZ-1.05R7
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 32POS VERT datasheet.pdf
BLANK NAMEPLATE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU DL 100MA 600VIMP datasheet.pdf
RES 232K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 54V 162W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
2.00MM UNSHRD HDR datasheet.pdf