Analog ADP1714AUJZ-1.2-R7
ADP1714AUJZ-1.2-R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP1714AUJZ-1.2-R7
Brief Description
IC REG LDO 1.2V 0.3A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP1714AUJZ-1.2-R7.pdf
Availability of ADP1714AUJZ-1.2-R7
QUANTITY
ADP1714AUJZ-1.2-R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP1714AUJZ-1.2-R7
Internal Part NumberEIS-ADP1714AUJZ-1.2-R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Line Monitoring
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.2V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)380mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP1714AUJZ-1.2-R7
Related LinksADP1714AU, ADP1714AUJZ-1.2-R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP1714AUJZ-1.2-R7 Details Description
Related parts for ADP1714AUJZ-1.2-R7
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8USMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG FMAL PLAS 3PIN SILVER datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GP datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-JACK RG174 12" datasheet.pdf
POE INJECTOR 30W RACK datasheet.pdf
CT 8" ID 200MM WKE200 datasheet.pdf
CIRC CONN 5POS MALE 6.56' CABLE datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 T/H datasheet.pdf