Analog ADP3335ARMZ-1.8-RL
ADP3335ARMZ-1.8-RL picture photo
Mfg. Part Number
ADP3335ARMZ-1.8-RL
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8MSOP
Datasheet Download
ADP3335ARMZ-1.8-RL.pdf
Availability of ADP3335ARMZ-1.8-RL
QUANTITY
ADP3335ARMZ-1.8-RL Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP3335ARMZ-1.8-RL
Internal Part NumberEIS-ADP3335ARMZ-1.8-RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
SeriesanyCAP®
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.8V
Current - Output500mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 500mA
Number of Regulators1
Voltage - Input2.6 V ~ 12 V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP3335ARMZ-1.8-RL
Related LinksADP3335AR, ADP3335ARMZ-1.8-RL Datasheet, Analog Distributor
ADP3335ARMZ-1.8-RL Details Description
Related parts for ADP3335ARMZ-1.8-RL
TERM SOLDER SLOT .136" .094"L datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
OT20,30,F2A,0610,11,EP,W2.25 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V JB 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN MIRROR FOR 450MM C datasheet.pdf