Analog ADSP-21160N
ADSP-21160N picture photo
Mfg. Part Number
ADSP-21160N
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
DSP Microcomputer IC
Datasheet Download
ADSP-21160N.pdf
Availability of ADSP-21160N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADSP-21160N Order Process
Ship out your order
Specifications of ADSP-21160N
Internal Part NumberEIS-ADSP-21160N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADSP-21160N today.
SeriesADSP-21
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADSP-21160N
Alternative Part (Replacement)EIS-ADSP-21160N
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADSP-, ADSP-21160N Datasheet, Analog Distributor
ADSP-21160N Details Description
Related parts for ADSP-21160N
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 19POS PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5.2A 6UDFN datasheet.pdf
6.2 MM PLC OPTOCOUPLER datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 160MA 9.44 OHM SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 28POS HL LOW P datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BEVEL 4.00MM datasheet.pdf
FUSE 600 10A datasheet.pdf