Analog ADT6501SRJZP105-RL
ADT6501SRJZP105-RL picture photo
Mfg. Part Number
ADT6501SRJZP105-RL
Manufacturer
Product Category
Temperature Switches
Brief Description
IC TEMP SENSOR MICROPWR SOT23-5
Datasheet Download
ADT6501SRJZP105-RL.pdf
Availability of ADT6501SRJZP105-RL
QUANTITY
ADT6501SRJZP105-RL Order Process
Ship out your order
Specifications of ADT6501SRJZP105-RL
Internal Part NumberEIS-ADT6501SRJZP105-RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTemperature Sensors
Standard Package10,000
Category Sensors, Transducers
FamilyTemperature Switches
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Trip Temperature ThresholdHot
Switching Temperature105°C
Accuracy±6°C
Current - Output (Max)20mA
Output TypeOpen Drain
OutputActive Low
Output Function/OverTemp
Selectable HysteresisYes
Features-
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
Current - Supply30µA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADT6501SRJZP105-RL
Related LinksADT6501SR, ADT6501SRJZP105-RL Datasheet, Analog Distributor
ADT6501SRJZP105-RL Details Description
Related parts for ADT6501SRJZP105-RL
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X6S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf