Analog ADUM3100BRZ-RL7
ADUM3100BRZ-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
ADUM3100BRZ-RL7
Datasheet Download
ADUM3100BRZ-RL7.pdf
Availability of ADUM3100BRZ-RL7
QUANTITY
ADUM3100BRZ-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADUM3100BRZ-RL7
Internal Part NumberEIS-ADUM3100BRZ-RL7
Other DrawingsADUM Single Channel
PCN Assembly/OriginAlternate Fab Foundry Revision C 19/May/2014
Alternate Assembly Site 22/Sep/2015
Standard Package1,000
SeriesiCoupler®
PackagingTape & Reel (TR)
Isolated PowerNo
Number of Channels1
Inputs - Side 1/Side 21/0
Channel TypeUnidirectional
Voltage - Isolation2500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min)25kV/µs
Data Rate100Mbps
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)18ns, 18ns
Pulse Width Distortion (Max)2ns
Rise / Fall Time (Typ)3ns, 3ns
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADUM3100BRZ-RL7
Related LinksADUM310, ADUM3100BRZ-RL7 Datasheet, Analog Distributor
ADUM3100BRZ-RL7 Details Description
Related parts for ADUM3100BRZ-RL7
DSUB CABL-AMN25K/ AE25M / X datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CARRIER TAG ESO/SK 14/6 20/PK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 128KB 100QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB YEL ALT ACT datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 23POS datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf