Yageo AF0603FR-074K32L
AF0603FR-074K32L picture photo
Mfg. Part Number
AF0603FR-074K32L
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
AF0603FR-074K32L.pdf
Availability of AF0603FR-074K32L
QUANTITY
AF0603FR-074K32L Order Process
Ship out your order
Specifications of AF0603FR-074K32L
Internal Part NumberEIS-AF0603FR-074K32L
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AF0603FR-074K32L
Related LinksAF0603FR, AF0603FR-074K32L Datasheet, Yageo Distributor
AF0603FR-074K32L Details Description
Related parts for AF0603FR-074K32L
DIODE GEN PURP 600V 2A SMA datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
POT 2.0K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 780HBGA datasheet.pdf
UB ILLUM PUSHBUTTON CAP/ON-OFF datasheet.pdf
CAP CER 47PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf