TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-12-10SX-6140
AFD50-12-10SX-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-12-10SX-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT
Datasheet Download
AFD50-12-10SX-6140.pdf
Availability of AFD50-12-10SX-6140
QUANTITY
AFD50-12-10SX-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-12-10SX-6140
Internal Part NumberEIS-AFD50-12-10SX-6140
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-12-10SX-6140
Related LinksAFD50-12-, AFD50-12-10SX-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-12-10SX-6140 Details Description
Related parts for AFD50-12-10SX-6140
IC MPU/RESET CIRC 3.20V SC70-4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 12.8A 12 MOHM TH datasheet.pdf
RES 24 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf