TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-15PW-6140
AFD50-14-15PW-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-15PW-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-15PW-6140.pdf
Availability of AFD50-14-15PW-6140
QUANTITY
AFD50-14-15PW-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-15PW-6140
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-15PW-6140
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-15PW-6140
Related LinksAFD50-14-, AFD50-14-15PW-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-14-15PW-6140 Details Description
Related parts for AFD50-14-15PW-6140
Connector Header 37 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
SIDACTOR 420V 400A PROT 6SOIC datasheet.pdf
MODULE PIP 5VIN 6A ADJ SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16TQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 18AWG 500' datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
RES 36.667K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf