TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-15PY-6141
AFD50-14-15PY-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-15PY-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-15PY-6141.pdf
Availability of AFD50-14-15PY-6141
QUANTITY
AFD50-14-15PY-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-15PY-6141
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-15PY-6141
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-15PY-6141
Related LinksAFD50-14-, AFD50-14-15PY-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-14-15PY-6141 Details Description
Related parts for AFD50-14-15PY-6141
FIXED IND 270UH 200MA 5.7 OHM TH datasheet.pdf