TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-18PZ-6117-LC
AFD50-14-18PZ-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-18PZ-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-18PZ-6117-LC.pdf
Availability of AFD50-14-18PZ-6117-LC
QUANTITY
AFD50-14-18PZ-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-18PZ-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-18PZ-6117-LC
Number of Positions18
Shell Size - Insert14-18
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-18PZ-6117-LC
AFD50-14-18PZ-6117-LC Details Description
Related parts for AFD50-14-18PZ-6117-LC
TOOL HAND DAHT PIDG 18-22AWG datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OPAMP GP 375MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC LVDS SERDES TX 48-TSSOP datasheet.pdf
IC 12BIT 53MHZ HI SNR ADC 28SSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf