TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-14-19PY-6233
AFD50-14-19PY-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-14-19PY-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
AFD50-14-19PY-6233.pdf
Availability of AFD50-14-19PY-6233
QUANTITY
AFD50-14-19PY-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-14-19PY-6233
Internal Part NumberEIS-AFD50-14-19PY-6233
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-14-19PY-6233
Related LinksAFD50-14-, AFD50-14-19PY-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-14-19PY-6233 Details Description
Related parts for AFD50-14-19PY-6233
LED GREEN 3.2MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 456MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
ACCY MIRROR MNT 3/4 58A datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
RES 82 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf