TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-16-26SW-6139
AFD50-16-26SW-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-16-26SW-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
AFD50-16-26SW-6139.pdf
Availability of AFD50-16-26SW-6139
QUANTITY
AFD50-16-26SW-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-16-26SW-6139
Internal Part NumberEIS-AFD50-16-26SW-6139
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-16-26SW-6139
Related LinksAFD50-16-, AFD50-16-26SW-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-16-26SW-6139 Details Description
Related parts for AFD50-16-26SW-6139
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 30 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 60.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3COAX SKT datasheet.pdf
RES 103.9 OHM 2W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 21000UF 20% 10V FLATPCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf