TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-20-39PY-6117-LC
AFD50-20-39PY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-20-39PY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN
Datasheet Download
AFD50-20-39PY-6117-LC.pdf
Availability of AFD50-20-39PY-6117-LC
QUANTITY
AFD50-20-39PY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-20-39PY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD50-20-39PY-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-20-39PY-6117-LC
AFD50-20-39PY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD50-20-39PY-6117-LC
SWITCH MINI SPDT HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 20A AC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W DL +/-5V OUT SIP7 datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CRIMPER RJ45 WE/SS CATV-F datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf