TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PN-6146
AFD51-12-10PN-6146 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PN-6146
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PN-6146.pdf
Availability of AFD51-12-10PN-6146
QUANTITY
AFD51-12-10PN-6146 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PN-6146
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PN-6146
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Anodized Black Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PN-6146
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10PN-6146 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10PN-6146 Details Description
Related parts for AFD51-12-10PN-6146
TERMINAL,PIDG R IR 18 6 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.5MSPS 32-QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 13POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN RING UNINS 15-20AWG datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ 1M DELAY OFF datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 15POS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf