TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PX-6141
AFD51-12-10PX-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PX-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PX-6141.pdf
Availability of AFD51-12-10PX-6141
QUANTITY
AFD51-12-10PX-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PX-6141
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PX-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PX-6141
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10PX-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10PX-6141 Details Description
Related parts for AFD51-12-10PX-6141
IC POT DGTL 10K OHM SC70-6 datasheet.pdf
SW ROLL SPDT 15A SOLD TERM 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER FOR CY2292F datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER PA 7POS SIDE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf