TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PY-6141
AFD51-12-10PY-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PY-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PY-6141.pdf
Availability of AFD51-12-10PY-6141
QUANTITY
AFD51-12-10PY-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PY-6141
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PY-6141
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PY-6141
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10PY-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10PY-6141 Details Description
Related parts for AFD51-12-10PY-6141
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8DIP datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100X.200 datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 22A datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8VFQFPN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf