Vishay/Vitramon CDR34BP472BKZPAT
CDR34BP472BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BP472BKZPAT
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V 10% BP 1812
Datasheet Download
CDR34BP472BKZPAT.pdf
Availability of CDR34BP472BKZPAT
QUANTITY
CDR34BP472BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BP472BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BP472BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BP472BKZPAT
Related LinksCDR34BP4, CDR34BP472BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BP472BKZPAT Details Description
Related parts for CDR34BP472BKZPAT
IC LDO REG SMART DUAL 3V 16-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 180K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 23POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC MODULE DC/DC CONV 10A datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf