TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PY-6146
AFD51-12-10PY-6146 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PY-6146
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PY-6146.pdf
Availability of AFD51-12-10PY-6146
QUANTITY
AFD51-12-10PY-6146 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PY-6146
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PY-6146
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Anodized Black Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PY-6146
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10PY-6146 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10PY-6146 Details Description
Related parts for AFD51-12-10PY-6146
LED RED DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK 16-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
LED MODULE 4POS GREEN IP67 CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
DSUB 25 M PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
1500 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 15W datasheet.pdf