TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10SZ-6233
AFD51-12-10SZ-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10SZ-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT
Datasheet Download
AFD51-12-10SZ-6233.pdf
Availability of AFD51-12-10SZ-6233
QUANTITY
AFD51-12-10SZ-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10SZ-6233
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10SZ-6233
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10SZ-6233
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10SZ-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10SZ-6233 Details Description
Related parts for AFD51-12-10SZ-6233
LED AMBER CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
KIT DESIGN BALLAST 220VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2W STER AB 32TQFN datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV 2CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
ACCELEROMETER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS INLINE PIN datasheet.pdf