TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-3PY-6146
AFD51-12-3PY-6146 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-3PY-6146
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-3PY-6146.pdf
Availability of AFD51-12-3PY-6146
QUANTITY
AFD51-12-3PY-6146 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-3PY-6146
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-3PY-6146
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions3
Shell Size - Insert12-3
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Anodized Black Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-3PY-6146
Related LinksAFD51-12, AFD51-12-3PY-6146 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-3PY-6146 Details Description
Related parts for AFD51-12-3PY-6146
IC NVSRAM 256KBIT 150NS 34PCM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24QSOP datasheet.pdf
PNEUM SOLEND END PAIR 24VDC N.C. datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=2000M datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PCF 5.00/13/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
RES SMD 213 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
JBX1CTMC09,CONTACT 0.9MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT FP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf