TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-14-15PX-6117-LC
AFD51-14-15PX-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-14-15PX-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
AFD51-14-15PX-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-14-15PX-6117-LC
QUANTITY
AFD51-14-15PX-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-14-15PX-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-14-15PX-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-14-15PX-6117-LC
AFD51-14-15PX-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-14-15PX-6117-LC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
TAS5352DDV6EVM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 200MHZ 54BGA datasheet.pdf