Panasonic Electronic Components ERJ-6ENF3240V
ERJ-6ENF3240V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-6ENF3240V
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERJ-6ENF3240V.pdf
Availability of ERJ-6ENF3240V
QUANTITY
ERJ-6ENF3240V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-6ENF3240V
Internal Part NumberEIS-ERJ-6ENF3240V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-6ENF3240V
Related LinksERJ-6E, ERJ-6ENF3240V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-6ENF3240V Details Description
Related parts for ERJ-6ENF3240V
DIODE GEN PURP 200V 60A TO247AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLOCK COND PREC VCO 48-LLP datasheet.pdf
OPTO INTERRUPTER datasheet.pdf
IC FPGA 356 I/O 456PBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
RES SMD 1.93K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf