TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-14-18PY-6117-LC
AFD51-14-18PY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-14-18PY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD51-14-18PY-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-14-18PY-6117-LC
QUANTITY
AFD51-14-18PY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-14-18PY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-14-18PY-6117-LC
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-14-18PY-6117-LC
AFD51-14-18PY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-14-18PY-6117-LC
IC MOSFET DVR HI-SIDE DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS R/A datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
PAC-QTUM-RV24-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
MODULE XFRMR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf